Bir depremzede, yıkılan evinden çıkardığı Atatürk portresini asacak yeri olmadığı için Kılıçdaroğlu’na emanet etti

T24 Haber Merkezi

Malatya’da bir depremzede yıkılan evinden çıkardığı, babasından yadigâr kalan Mustafa Kemal Atatürk portresini Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hediye etti. 

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, deprem bölgesi Malatya’da Akçadağ Ören, Doğanşehir Polat ve Doğanşehir ilçe merkezini ziyaret etti, depremzede vatandaşlarla bir araya geldi. 

Depremde yıkılan evinden çıkardığı Mustafa Kemal Atatürk portresini Kılıçdaroğlu’na hediye eden bir vatandaş “Evimiz yıkıldığı için babamdan yadigar kalan bu resmi saklayacak yerim yok, koyacak yerim de yok. Hatıra olarak size bırakıyorum” dedi. 

Kılıçdaroğlu’na eşlik eden CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Topraktepeli depremzede Celal Günaydın aracımızı durdurdu. Rahmetli babasından tek mirası Atatürk resmini artık asacak bir duvarı kalmadığı için Cumhurbaşkanı adayımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na emanet etti” ifadelerini kullandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir