Fiat 600’ün Tasarımı Gün Yüzüne Çıktı

Türkiye’de en çok tercih edilen otomobil markası açık ara fark ile Fiat. Biz daha çok Egea ile bu markaya hakim olsak da Fiat’ın 500 serisi araçları da büyük ilgi görüyor. Ancak Fiat, 500X olarak isimlendirdiği modelini geçtiğimiz yıl itibarıyla durdurduğunu açıklamıştı. Yaşanan son gelişmeler, Fiat 500X yerine geçecek yeni bir kompakt crossover modelinin varlığını gözler önüne seriyor. Bu otomobil, büyük ihtimalle “600” olarak isimlendirilecek.

Fiat markalı olduğu anlaşılan yeni bir otomobil, ağır kamuflaj altında casus kameralara yakalandı. Markanın Fiat olduğunu nereden biliyorsunuz diyecek olursanız, birden çok delil var. Örneğin jantlar, Egea Cross ile tamamen aynı denebilir. Ayrıca aracın çizgilerinde de Egea’nın hatlarını görüyoruz. Izgara ve far tasarımı ise geçtiğimiz günlerde Türkiye’de satışa sunulan 500e‘yi andırıyor.

Peki Fiat 600 nasıl görünecek?

Casus kameramanlar, aracın üzerindeki etiketlerde, bu araçta lityum iyon pil bulunduğunu belirtiyorlar. Bu durum, aracın hibrit veya tamamen elektrikli versiyona da sahip olacağının açık bir göstergesi. Ancak casus kameralara yakalanan otomobilin hangi motor tipine sahip olduğu net değil. Sol arka kısımda depo kapağına benzer bir bölüm olsa da bunun elektrik motoru için mi yoksa 1.3 litrelik üç silindirli benzinli motor için mi kullanıldığı belli değil.

İddialara göre Fiat’ın yaklaşmakta olan crossover modeli, Stellantis’in ikinci nesil CMP isimli platformunun üzerine oturacak. Eğer bu doğru ise Fiat 600 ile Jeep Avenger’ın akraba olacaklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Stellantis CEO’su CEO Carlos Tavares, geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada Fiat’ın 2023 yılında 2 yeni model ile karşımıza çıkacağını söylemişti. O dönemlerde yapılan açıklamalarda, tanıtılacak otomobillerin her ikisinin de elektrik motoruna sahip olacağı belirtilmişti. Fiat 600, bu iki modelden bir tanesi olabilir gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir