Icardi: Penaltıyı kaçırdığım için kendime kızdım ama çok mutluyum

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi A Grubu ikinci maçında Manchester United’ı Old Trafford Stadyumu’nda Zaha, Kerem ve Icadi’nin golleriyle 2-3 mağlup etti.

2-2 devam eden karşılaşmada penaltı kaçırıp daha sonra enfes bir golle Galatasaray’a galibiyeti getiren golü atan Mauro Icardi, maç sonu açıklamasında “Penaltıyı kaçırdığım için kendime kızdım ama kazandığımız için çok mutluyum.” dedi.

Şampiyonlar Ligi gruplarında Galatasaray formasıyla ilk golünü attığını ifade eden Icardi şöyle devam etti: “Çok mutluyum. Şu anda bulunduğumuz konumdan memnunuz ama sadece 2 maç oynadık. Hedefimiz bu gruptan çıkmak. Daha 4 maç var, kalan maçlarda da bu bilinçle hareket etmeliyiz.”

KEREM: DAHA HİÇ BİRŞEY BİTMEDİ

Kerem Aktürkoğlu ise “Bazı anlar unutulmazdır. Ülkemize böyle bir akşam yaşatmak istemiştik. Takım arkadaşlarımın ayağına, yüreğine sağlık.” dedi.

Golün geleceğini hissettiğini ifade eden Aktürkoğlu şöyle devam etti: “Bazen olmuyor, kısmetsizlikler oluyor. Eleştiriler oluyor ama bu kez gol atmayı çok istedim. Takıma yardım etmek için elimden geleni yaptım. Gol önemli değil, galibiyet önemliydi. Penaltı kaçtı ama biz olumsuzluğa düşmedik. Daha hiçbir şey bitmedi. Maç maç bakacağız ve gruptan çıkmayı düşünüyoruz.”

ZAHA: HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM

Galatasaray’ın ilk golünü atan Wilfried Zaha da “Bu benim için bir hayalin gerçekleşmesi demek. Şampiyonlar Ligi’nde oynamak ve gol atmak. Bu gece, benim için büyük bir gece” diye konuştu.

“Otobüste Şampiyonlar Ligi marşını açtık. Sonunda bunu başardığımı hissettim. En iyilere karşı yeteneklerimi gösterebileceğim bir sahne” diyen Zaha şunları söyledi: “İyi pozisyon aldım ve golü atmaya çalıştım. İstediğimi başardım. İnsanlar Manchester United’a mesaj gönderdiğimi sanıyor ama bu tutku. Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk maçımda golümü attım ve duygu patlaması yaşadım.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x