Küba’da Doğdu Malatyalı Oldu, MVP’lere Ambargo Koyan Kadın: Melissa Vargas

Küba doğumlu voleybolcu Vargas, Çekya macerasının ardından İsviçre’ye sığındı ve sonunda Türk vatandaşı oldu ve Fenerbahçe’de başarılı bir kariyer inşa etti. Kendisini Malatyalı ilan ederek milli takımımıza geldi ve Milletler Ligi’nde parladı, hızlı servisleriyle büyük dikkat çekti. Gelecekte neler yapabileceği merak konusu!

Milli takım kariyerine 12 yaşında Küba’da başlayan başarılı sporcu 2016’da Küba’dan ayrılıp Çekya’ya giderek oldukça başarılı bir 2 sezon geçirdikten sonra sakatlanır.

Bu sakatlık ve sonrasındaki gelişmeler ülkesi Küba ile arasının açılmasına neden olur ve 4 yıl süreyle milli takımdan menedilir.

Bu durum Vargas’ı voleyboldan uzaklaştırmaz ve “sığınmacı” statüsüyle İsviçre’ye giderek burada oynamaya başlar;

Çünkü o “dünyanın en iyi voleybolcusu olmak istiyordur.” Ve ne mutlu bize ki aynı yıl, 2018’de Vargas’ın yolu Fenerbahçe’ye düşer.

Dönemin Fenerbahçe teknik direktörü Terzic’in girişimiyle Vargas her ne kadar Sırbistan vatandaşı olduysa bile Uluslararası Voleybol Federasyonu Küba’nın izni olmadığı için Sırbistan’da oynamasına izin vermez.

Türkiye devreye girer ve Vargas’ın da isteğiyle artık kendisi Türk vatandaşıdır, kimliğini bizzat Cumhurbaşkanı’ndan alır ve federasyon başkanı Üstündağ’a olan sevgisinden kendisini Malatyalı ilan eder.

Resmi prosedürler gereği 2 sene milli takımda forma giyemese de Ay Yıldızlı formayla katıldığı ilk turnuva olan Milletler Ligi’nde fırtına gibi eser, en değerli oyuncu ilan edilir.

Bununla da yetinmez ve Avrupa şampiyonluğumuzda büyük pay sahibi olarak bu turnuvada da MVP’liği kimseye kaptırmaz.

Olimpiyat biletimizi de cebimize koyduğumuz dün itiraf edelim ki şunu düşündük: Avrupa Şampiyonası’nda saatte 112 kilometre hız ile servis rekoru kıran bu genç kadının gelecekte neler yapabileceğini düşünmek açıkçası başımızı döndürüyor!

İçeriğimizin videosu için şöyle buyurabilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x