Dikkat: Balinalar, Bu 2 Altcoin’i Dumplıyor!

On-chain yapılan son analizler, Ethereum (ETH) piyasasındaki önemli faaliyetleri ortaya koymakta, büyük işlemler coin’in değerini etkilemekte ve gelecekteki yönü hakkında soru işaretleri yaratmakta. On-chain analistler tarafından sağlanan önemli rakamlar, özellikle altcoin alanında önemli bir oyuncu olan HashKey ile bağlantılı olanlar olmak üzere, birden fazla balina işlemine ışık tutuyor. İşte detaylar…

Hashkey’in altcoin cüzdanlarında hareketlilik var

Önde gelen bir zincir içi analiz platformu olan Lookonchain’in raporlarına göre, HashKey ile ilişkili bir cüzdan 97,7 milyon dolar değerinde şaşırtıcı bir Ethereum satışı gerçekleştirdi. Cüzdanın hareketleri, 10 gün içinde 50.115 ETH’yi büyük borsalar Binance ve OKX’e aktardığı için yakından izlendi. Ardından Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) cinsinden yaklaşık 102,5 milyon dolar çekildi. Büyük satışa rağmen Ethereum’un fiyatı direnç göstererek son 24 saatte %1,26’lık mütevazı bir artış yaşadı ve 1.960,38 dolara ulaştı. Ancak, haftalık performans -%4,35’te kaldı ve günlük işlem hacminde %31,25’lik kayda değer bir düşüş yaşandı.

Ethereum piyasasının bu önemli satışa verdiği tepki, analistler arasında kaşları kaldırıyor. Tipik olarak, bu tür önemli satışlar varlığın değerinde bir düşüşe yol açar. Ancak Ethereum beklentilere meydan okuyarak 2.000 doların altındaki pozisyonunu korudu ancak yine de istikrar belirtileri gösterdi.

ETH için sırada neler var?

Piyasanın olumlu tepkisine rağmen Ethereum teknik açıdan negatif bir fiyat kanalı içinde bulunuyor. Analistler, 1.945 dolar destek seviyesinin altına düşülmesinin daha fazla düşüşü tetikleyebileceği ve potansiyel olarak 1.830 dolara ulaşabileceği konusunda uyarıyor. Diğer taraftan, Ethereum önümüzdeki 72 saat içinde 1.945 doların üzerindeki konumunu korumayı başarırsa, bu olumlu bir eğilime işaret edebilir. Azalan fiyat kanalının üzerine çıkılması, 2.065 doların yeni bir destek seviyesi haline gelmesine zemin hazırlayabilir.

DYDX balinaları da hareket halinde

HashKey ile ilgili bu işlem münferit bir olay değil. Ember izleme ve @ai_9684xtpa’dan gelen zincirleme veriler, ek balina hareketlerini ortaya koymaktadır. Belirli bir adres Binance ve OKX’e 52.435 ETH aktarmış ve ardından USDT cinsinden önemli miktarda para çekmiştir. Bir başka raporda ise yedi balina adresinin yalnızca dört gün içinde 13,13 milyon dolar değerinde 3,35 milyon DYDX transfer ettiği vurgulanıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere DYDX, dün YFI’ın sert düşüşü nedeniyle likidite problemi yaşamıştı.

Kripto para piyasası, özellikle de Ethereum, balina faaliyetlerinin yol açtığı kayda değer değişimlere tanık oluyor. HashKey cüzdanının büyük Ethereum satışı, diğer önemli işlemlerle birleştiğinde, bir belirsizlik unsuru ekledi. Piyasa Ethereum’un bu hareketlere vereceği tepkiyi izlerken, analistler bu lider kripto para biriminin gelecekteki yörüngesini belirleyebilecek temel teknik seviyelerdeki potansiyel değişimlere karşı tetikte olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x