Ev ve Araba Satın Alırken Şeytani Dolandırıcılık Yöntemi! Bu Hatayı Yapanları Mahkeme Bile Kurtaramıyor…

Yıllarca çalışılarak elde edilen birikimlerin aniden kaybolması bir insanın başına gelebilecek en büyük felaketler arasında yer alıyor.

Birikimler bazı zamanlarda ihtiyaç doğrultusunda satılabildiği gibi, bazı durumlarda ise doğal afetler sonucu yok olabiliyor. Buna karşın, kandırılarak tüm birikimlerinizi karşılıksız şekilde bir dolandırıcıya teslim etmek, hem birikiminizi kaybetmenize hem de dolandırılmanın verdiği travma ile hayatınızın berbat hale gelmesine neden oluyor.

Çok sayıda kişi “ben dolandırılmam” şeklinde düşünse de, dolandırıcıların yeni yeni gündem haline getirdiği bu yöntem ile şeytanın dahi aklına gelmeyecek bir düzenbazlığın içine düşebilirsiniz.

SAKIN İMZA ATARKEN BU HATAYI YAPMAYIN

Oldukça ucuz fiyatlara temin edilebilen özel yapım dolma kalemler, inceleme esnasında anlaşılamıyor olsa da içlerinde ‘uçan mürekkep’ barındırıyor olabilir. Böylelikle bazı sözleşmelerde, dolandırıcı taraf ilgili kağıda imzayı bu kalemle atmakta ancak imza, özel mürekkep nedeniyle birkaç saat sonra tamamen yok olmaktadır.

Bu tür durumlarda, satışı yapan ya da alıcı olan diğer tarafın ilgili sözleşmeye gerçek imza atması ise dolandırılmasına neden olmakta. Uzmanlar, dışarıdan bakışla kalemlerin arasındaki farkı ayırmanın mümkün olmadığını belirterek, bu tür dolandırıcılık yöntemlerinden kurtulmak için mutlaka aynı kalemle imza atılması gerektiğini belirtti.

Siz de, alış ya da satış işlemini yaptığınız karşı tarafın imzaladığı kalemle sözleşmeye imza atmayı unutmaıyn.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x