Gecekondudan villaya uzanan bir hayat: Eski komşuları Polat çiftini anlattı

Dilan Polat’ın eşi Engin Polat’ın, kardeşlerinden anneannesine kadar aile bireyinin üzerine şirket kurduğu tespit edildi.

Önceki gece gözaltına alınan Dilan Polat, Engin Polat, Sinem Sıla Doğu, Ahmet Gün, Sezgin Polat, Alper Kürşat Polat, Yeşim Altınkalem Dalkıran, Zehra Yılmaz, Ceyda Nur Gün, Beyza Nur Gün, Zekayi Tepe, Halit Polat, Can Polat, İlkan Kul, Buse Uzuner, Can Doğu ve avukat Haydar Enes Çetinkaya’nın ifade işlemlerine başlandı.

Soruşturma kapsamında Polat çiftine ait 24 araca el konuldu. El konulan araçlardan 13 tanesi dün İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi’nde sergilendi. Araçlar arasından en çok dikkat çeken ise Engin Polat’ın eşi Dilan Polat’a doğum gününde aldığı Ferrari ile G kasa Mercedes oldu. Emniyete çekilen 13 aracın değerinin ise yaklaşık 150 milyon TL olduğu öğrenildi.

GECEKONDU MAHALLESİNDEN LÜKS VİLLAYA

Dilan Polat ve Engin Polat’ın emniyetteki işlemleri devam ederken, Kanal D Haber, çiftin 5 yıl önce oturdukları gecekondu mahallesindeki evi görüntüledi. Polat ailesinin eski komşuları Ataşehir ilçesi Yenisahra mahallesindeki evlerinin çiftin tek mal varlıkları olduğunu, Dilan Polat’ın gelin geldiği evde yıllarca kayınvalidesi ve kayınpederiyle beraber yaşadığını anlattı. Yaşam mücadelesi veren ailenin geçimini önce bir taksi daha sonra aldıkları kamyonetle sürdüğünü anlatan komşular, ailenin sessiz ve sakin bir yaşam sürdüğünü belirtti. Dilan Polat’ın doğum fotoğrafçılığına başlamasının ardından asıl yükselişinin başladığı öğrenilirken, nereden geldiği belli olmayan paralarla güzellik merkezi açmasının ardından çift, gecekondu mahallesinden Çekmeköy’den satın aldıkları bir villaya taşındı.

ENGİN POLAT’IN ANNEANNESİ SERBEST BIRAKILDI

Suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak, kara para aklamak ve vergi kanununa muhalefet suçlarıyla haklarında yakalama kararı çıkarılan Dilan-Engin Polat çiftine yönelik yapılan operasyonda 17 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Engin Polat’ın anneannesi Zehra Yılmaz da vardı. Ancak Yılmaz’ın sağlık sorunları nedeniyle, emniyette ifadesi alındıktan sonra savcılık kararıyla serbest kaldığı öğrenildi.

AVUKAT GÖZALTINDA

Haklarında yakalama kararı bulunan ancak firari olan 13 şüpheliden biri daha yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişinin ise Polat çiftinin avukatı Haydar Enes Çetinkaya olduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x