Harry Potter sette boynu kırılan dublörü için belgesel çekiyor

Harry Potter film serisi için Radcliffe’in dublörü olarak işe alındıktan sonra David Holmes, Harry Potter ve Ölüm Yadigarları filminin çekimi sırasında ters giden bir gösterinin ardından boynu kırıldı. Şu anda 42 yaşında olan Essex doğumlu Holmes, o zamandan beri göğüsten aşağısı felçli olarak hayatına devam ediyor.

Holmes, vahim olayın hemen sonrası hakkında şunları söyledi: “Duvara çarptım ve ardından alttaki minderinin üzerine düştüm. Dublör koordinatörüm elimi tuttu ve ‘Parmaklarımı sıkın’ dedi. Elini yakalamak için kolumu hareket ettirebiliyordum ama parmaklarını sıkamıyordum. “Gözlerinin içine baktım ve o zaman olanın çok önemli olduğunu anladım. Acı seviyesinden dolayı bilincimin gidip geldiğini hatırlıyorum. Daha önce bir kemiğimi kırmıştım, bu yüzden parmak uçlarımdan ayak parmaklarıma kadar tüm vücudumdaki o tuhaf duyguyu fark ederek gerçekten biraz hasar verdiğimi biliyordum.”

“HAYATIMDA İNANILMAZ DERECEDE ÖNEMLİ BİR İNSAN”

Holmes, Radcliffe ve Draco Malfoy oyuncusu Tom Felton tarafından düzenli olarak ziyaret edilyor. Holmes’un tıbbi faturaları için para toplamak amacıyla bir yardım müzayedesi ve akşam yemeği de düzenledi. Radcliffe, Holmes’u “hayatımda inanılmaz derecede önemli bir insan” olarak nitelendiriyor. David Holmes: Hayatta Kalan Çocuk belgeselinde, son on yılda çekilen samimi kişisel görüntüler, Holmes’un dublör çalışmalarından kamera arkası materyaller, mevcut yaşamından sahneler ve David, Radcliffe, arkadaşları, ailesi ve eski ekiple yapılan samimi röportajlar yer alıyor. Belgesel 15 Kasım Çarşamba günü HBO’da gösterime girecek.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x