Somali Cumhurbaşkanı’ndan Oğluna Türkiye’ye Dön Çağrısı! ‘Yargılanması İçin Konuşuyorum’

Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud’un İstanbul’da Yunus Emre Göçer’e çarparak ölümüne neden olmasıyla ilgili konuştu. Oğluna Türkiye’ye dönmesini ve yargılanmasını tavsiye ettiğini söyleyen Mahmud, ‘Karar onun ama ben tavsiye veriyorum’ dedi.

İstanbul’da Avrasya Tüneli çıkışında 30 Kasım’da Yunus Emre Göçer’in kullandığı motora çarparak ölümüne sebep olan Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud, 2 Aralık’ta yurt dışına kaçmıştı.

Olaya ilişkin Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Associated Press’e açıklamalarda bulundu. Oğlunun hala Türkiye ile bağlantısı olduğunu söyleyen Mahmud ‘Ben onunla geri dönüp kendisini mahkemede yargılanması için konuşuyorum. Karar onun, ama ben bu tavsiyeyi veriyorum’ dedi.

‘Bu fırsatı nasıl iletişime geçeceğimi bilmediğim aileye taziyelerimi iletmek için kullanmak istiyorum’ diyen Mahmud, ‘Onlarla kaybımızın acısını paylaşıyorum. Göçerin vefatından dolayı üzgünüm.’ dedi.

Türkiye’nin adalet ve yargı sistemine saygılı olduklarını söyleyen Mahmud ‘Cumhurbaşkanı olarak kimsenin bu ülkenin yargı sistemini ihlal etmesine asla izin vermeyeceğim’ ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x