WhatsApp E-Posta ile Hesap Doğrulama Özelliği Yayınlandı

Meta’nın sahibi olduğu WhatsApp, son zamanlarda uygulamaya yeni dokunuşlar yapmaya devam ediyor. Yapay zeka sohbet robotu, tek cihazda birden fazla hesap açma özelliği ve büyük gruplar için sesli sohbet gibi özelliklerin yanı sıra şimdi ise e-posta ile hesabınıza erişim sağlayabileceksiniz.

Meta, telefon numaralarınız gibi e-posta adresinizin de WhatsApp hesabına eklenmesi için güncelleme yayınlayacak. Bu bağlamda kullanıcılar artık WhatsApp hesabını e-posta ile de doğrulayabilecek. Eskiden sadece SMS onayı ile WhatsApp hesabınızı kullanabiliyorken artık e-posta ile de kullanabileceksiniz.

Üzerinde çalışılan yeni özellik şimdilik sadece iOS sürümü için geçerli. iPhone cihazlara gelen v23.24.70 sürümü ile yeni e-posta doğrulama özelliğini deneyebilirsiniz. Bu özellik eskiden beta test sürümünde mevcuttu ancak artık destekleyen iOS cihazlarda kararlı sürüm ile de kullanılabilecek. Ayrıca bu özelliğin SMS doğrulamanın yerini tamamen almadığını ve sadece hücresel kapsama alanının çekmediği bölgelerde hesabınıza erişmek için alternatif bir çözüm yolu olduğunu unutmayın.

WhatsApp hesabınıza e-posta adresinizi eklemek için “Profiliniz” sekmesinden “Hesap” bölümüne gelin. Buradaki “E-posta Adresi” kısmında e-posta adresinizi yazmanız yeterlidir. Buraya girdiğiniz e-posta adresi herkese açık gözükmez. Sadece hesabınıza erişmek için kullanacağınız kodu e-posta adresiniz sayesinde alabilirsiniz.

Özetle, WhatsApp mesajlarınıza hem SMS yoluyla, hem de e-posta yoluyla erişebilirsiniz lakin telefon numaranız olmadan WhatsApp kullanamazsınız. Kullanıcıların telefon numarası yerine Telegram platformundaki gibi paylaşılabilir bir kullanıcı adı belirlemesine olanak sağlayan yeni özellik ise halen geliştirilme aşamasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x